mb  drewm bm  gpolm sm

 

Logo naboru 2020

 

iDziennikLogo

projekt2020

recenzja3

Andrzej Sapkowski „Ostatnie życzenie”

       Postać Wiedźmina a właściwie Geralta z Rivii jest już bliska chyba każdemu miłośnikowi fantasy. Jest nie tylko znana z literatury, ale przede wszystkim gier komputerowych. W 1993 roku została wydana pierwsza książka stanowiąca wstęp do cyklu o Geralcie Ostatnie życzenie.

       Czyta się ją z przyjemnością głównie za sprawą ciekawego i zróżnicowanego języka. Styl, którym posługuje się Sapkowski szybko wprowadza odbiorcę w tajemniczy i często okrutny świat oraz buduje niesamowity, słowiański klimat opowieści. Można tu znaleźć dużo znanych mitycznych stworzeń, takich jak strzygi, wampiry, bruxy, gnomy czy smoki. Jednym z głównych wątków przewijających się przez całą sagę, jest historia miłości Gerałta i czarodziejki Yennefer. W czasie lektury poznajemy także przyjaciela Wiedźmina trubadura Jaskiera oraz towarzyszymy bohaterowi w czasie walk z potworami, których jest najemnym zabójcą.

       Myślę, że warto przeczytać ten utwór, szczególne w tę jesienną, deszczową porę, co ułatwi wczucie się w jego brutalny i niepowtarzalny klimat. Polecam zresztą cały cykl wiedźmiński, nie tylko tym, którzy go jeszcze nie znają, ale również fanom gier kojarzących Geralta tylko z ekranu komputera.

Jakub Matusiewicz, 3 Bt

Zespół Szkół Samochodowych

ul. Klonowica 14

71-244 Szczecin

szkola@zss.szczecin.pl

Kontakt telefoniczny:

tel. centrala 91 439 06 01

 tel. sekretariat ds. młodzieży

91 439 06 01 wew. 22

fax. 91 439 06 01 wew. 39

Inspektor Ochrony Danych (IOD):

iod@spnt.pl

Telefon: +48918522093

urzadmb

 


Bannergstarcad